WOZ-waarde Waalwijk

De gemiddelde WOZ-waarde in Waalwijk is € 374.499 in 2025. Woningen worden gemiddeld 20.9% boven de WOZ-waarde verkocht. Waalwijk ligt in de provincie Noord-Brabant.

Gem. WOZ 2025
€ 374.499
Gem. verkoopprijs
€ 412.288
Verschil WOZ vs. verkoop
+20.9%
WOZ stijging t.o.v. 2024
+7.8%

WOZ-waarde vs. verkoopprijs in Waalwijk

Op basis van 793 verkopen sinds 2024 in Waalwijk zien we dat woningen gemiddeld 20.9% boven de WOZ-waarde worden verkocht. De gemiddelde verkoopprijs bedraagt € 412.288, terwijl de gemiddelde WOZ-waarde € 374.499 is.

Dit betekent dat de WOZ-waarde in Waalwijk doorgaans een conservatieve inschatting is van de marktwaarde. Met een verschil van meer dan 15% is het extra belangrijk om je WOZ-beschikking te controleren. Een te hoge WOZ-waarde kost je jaarlijks geld via OZB en eigenwoningforfait.

WOZ-waarde ontwikkeling Waalwijk

€211k
14
15
€203k
16
17
€217k
18
19
€249k
20
21
€291k
22
23
€347k
24
€374k
25

Gebaseerd op 755 woningen in Waalwijk. Bron: Funda/WOZ-data.

WOZ vs. verkoopprijs per prijsklasse

Het verschil tussen WOZ-waarde en verkoopprijs varieert per prijssegment in Waalwijk.

PrijsklasseGem. WOZGem. verkoopVerschilVerkopen
Onder €200k€ 171.795€ 222.154+30.8%39
€200k - €300k€ 259.957€ 316.805+21.9%348
€300k - €400k€ 336.135€ 404.316+20.4%207
€400k - €500k€ 437.588€ 516.974+18.3%97
€500k - €750k€ 561.163€ 659.320+17.5%86
Boven €750k€ 950.000€ 1.093.156+16%16

WOZ-waarde per woningtype in Waalwijk

house
Gem. WOZ€ 365.391
Gem. verkoop€ 439.689
Verschil+21.5%
553 verkopen
apartment
Gem. WOZ€ 263.228
Gem. verkoop€ 305.512
Verschil+18%
127 verkopen
Onbekend
Gem. WOZ€ 328.850
Gem. verkoop€ 398.195
Verschil+21.2%
113 verkopen

Bereken je besparing bij WOZ-bezwaar

Denk je dat de WOZ-waarde van je woning te hoog is? Bereken hieronder hoeveel je kunt besparen.

WOZ Savings Calculator

Calculate how much you can save with a WOZ objection

Filing an objection can be worthwhileYour WOZ value is €37,450 (10.0%) higher than the estimated actual value

Annual savings with a reduction of €37,450

Property tax savings0.11% on €37,450 reduction
€41
Imputed rental value savings0.35% × 36.97% tax rate
€48
Water board tax savingsEstimate based on national average
€9
Savings per year€98
Savings over 5 years€490estimate with consistent reduction

Note: This is an indicative calculation based on national averages. The property tax rate differs per municipality. The actual savings depend on your municipality, property type and personal situation. A professional appraisal can help substantiate the actual value of your property for an objection.

WOZ-bezwaar maken in Waalwijk

Als je denkt dat de WOZ-waarde van je woning in Waalwijk te hoog is vastgesteld, kun je binnen zes weken na dagtekening van de WOZ-beschikking bezwaar maken.

Wanneer loont bezwaar?

  • De WOZ-waarde is hoger dan vergelijkbare recent verkochte woningen in je buurt