WOZ-waarde Almelo

De gemiddelde WOZ-waarde in Almelo is € 299.961 in 2025. Woningen worden gemiddeld 13.8% boven de WOZ-waarde verkocht. Almelo ligt in de provincie Overijssel.

Gem. WOZ 2025
€ 299.961
Gem. verkoopprijs
€ 324.040
Verschil WOZ vs. verkoop
+13.8%
WOZ stijging t.o.v. 2024
+4.2%

WOZ-waarde vs. verkoopprijs in Almelo

Op basis van 1.300 verkopen sinds 2024 in Almelo zien we dat woningen gemiddeld 13.8% boven de WOZ-waarde worden verkocht. De gemiddelde verkoopprijs bedraagt € 324.040, terwijl de gemiddelde WOZ-waarde € 299.961 is.

Dit betekent dat de WOZ-waarde in Almelo doorgaans een conservatieve inschatting is van de marktwaarde. Controleer wel altijd je WOZ-beschikking — bij individuele woningen kan het verschil groter of kleiner zijn dan het gemiddelde.

WOZ-waarde ontwikkeling Almelo

€75k
14
15
€155k
16
17
€163k
18
19
€186k
20
21
€228k
22
23
€288k
24
€300k
25

Gebaseerd op 1.193 woningen in Almelo. Bron: Funda/WOZ-data.

WOZ vs. verkoopprijs per prijsklasse

Het verschil tussen WOZ-waarde en verkoopprijs varieert per prijssegment in Almelo.

PrijsklasseGem. WOZGem. verkoopVerschilVerkopen
Onder €200k€ 172.237€ 201.051+20.4%266
€200k - €300k€ 244.120€ 275.619+12.9%618
€300k - €400k€ 340.219€ 379.839+11.8%256
€400k - €500k€ 442.106€ 479.379+8.6%66
€500k - €750k€ 570.899€ 617.638+7.8%69
Boven €750k€ 906.320€ 1.037.800+15.4%25

WOZ-waarde per woningtype in Almelo

house
Gem. WOZ€ 303.267
Gem. verkoop€ 341.257
Verschil+13.3%
933 verkopen
apartment
Gem. WOZ€ 220.822
Gem. verkoop€ 252.261
Verschil+19.4%
191 verkopen
Onbekend
Gem. WOZ€ 283.415
Gem. verkoop€ 310.669
Verschil+10.3%
176 verkopen

Bereken je besparing bij WOZ-bezwaar

Denk je dat de WOZ-waarde van je woning te hoog is? Bereken hieronder hoeveel je kunt besparen.

WOZ Savings Calculator

Calculate how much you can save with a WOZ objection

Filing an objection can be worthwhileYour WOZ value is €29,996 (10.0%) higher than the estimated actual value

Annual savings with a reduction of €29,996

Property tax savings0.11% on €29,996 reduction
€33
Imputed rental value savings0.35% × 36.97% tax rate
€39
Water board tax savingsEstimate based on national average
€7
Savings per year€79
Savings over 5 years€395estimate with consistent reduction

Note: This is an indicative calculation based on national averages. The property tax rate differs per municipality. The actual savings depend on your municipality, property type and personal situation. A professional appraisal can help substantiate the actual value of your property for an objection.

WOZ-bezwaar maken in Almelo

Als je denkt dat de WOZ-waarde van je woning in Almelo te hoog is vastgesteld, kun je binnen zes weken na dagtekening van de WOZ-beschikking bezwaar maken.